Sytuacja prawna osób w stanie śpiączki i po wybudzeniu

 fot. pexel.com fot. pexel.com
Interdyscyplinarna konferencja naukowa on-line

Odbywającą się w trybie zdalnym konferencja otworzyli Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. ucz. dr hab. Bogumił Szmulik, Izabela Domogała – członek zarządu województwa śląskiego oraz Norbert Komar – dyrektor GCR Repty.

Konferencja dotyczyła prawnych i społecznych zagadnień opieki nad pacjentem w stanie śpiączki, zasad kierowania pacjenta do rehabilitacji, praw pacjenta w stanie śpiączki oraz ochrony interesów osób w stanie śpiączki. Podczas posiedzenia można było usłyszeć głosy teoretyków i praktyków zajmujących się na co dzień osobami w śpiączce i po wybudzeniu, jak i ich rodzinami. Wolą uczestników obrad jest, aby zdiagnozowane w referatach oraz dyskusji problemy prawne oraz propozycje ich naprawy stały się elementem rekomendacji dla ministerstwa zdrowia.

Organizatorami konferencji „Sytuacja prawna osób w stanie śpiączki i po wybudzeniu” był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach oraz Fundacja Instytutu Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez partnerów projektu “AAC - urząd przyjazny osobom z trudnościami w komunikowaniu się”.
tagi: