Spektakl „Dom drzewo, dziecko”

 Zdjęcie Zdjęcie
Otwarcie Najmniejszej Sceny Teatralnej na Górnym Śląsku „Teatr w Izbie”

Uroczystość zaplanowano 25 stycznia 2018 r. o godzinie 17.00. Zaprezentowany zostanie premierowy spektakl „Dom drzewo, dziecko”. Po zakończeniu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

„Teatr w Izbie” to idea Michała Laksy, katowickiego artysty, muzyka i kompozytora o ogólnopolskiej sławie, a co najważniejsze - ojca niepełnosprawnego Patryka.

Patryk Laksa jest aktorem integracyjnego kabaretu Drzewo A Gada, poetą, humanistą. Przede wszystkim jest on młodym człowiekiem dotkniętym porażeniem mózgowym. Od 12. życia występuje na scenie, ma bezpośredni kontakt z publicznością, mediami oraz środowiskiem artystycznym.

„Teatr w Izbie” narodził się z potrzeby stworzenia czegoś oryginalnego i wyjątkowego na mapie kulturalnej Katowic i całego Górnego Śląska, a także z potrzeby „dawania synowi tego, co tylko ojciec może dać”. Wyposażeni w bagaż doświadczeń i szeroko rozwiniętych artystycznych kontaktów, po wielu nieudanych i udanych próbach, po wielu spektaklach, produkcjach koncertowych, konferencjach Michał Laksa postanowił zaprosić do małego pokoju o kubaturze 20 m2. Do pokoju z oryginalną scenografią. Pokoju ze scenę, kurtynę, nagłośnienie, zaplecze oraz garderobę. Pokoju pełnego nadziei i artystycznych ambicji. Pokoju, w którym pomieści się około 20 widzów. To właśnie w nim Michał Laksa chce tworzyć i gościć wysoką kulturę.

Oficjalnym parterem projektu są Katowice Miasto OGRODÓW-Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Patronem wydarzenia jest portal Silesiakulura.pl.

Teatr w Izbie położony przy ulicy Kątowej 2 w Katowicach-Ochojcu

Linki do stron zewnętrznych
Wiecej o wydarzeniu w portalu Facebook