Zaburzenia otępienne jako problem zdrowotny i społeczny

Konferencja w Katowicach

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach wdrażania Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-2020, 8 czerwca 2016 roku organizuje konferencję „Zaburzenia otępienne jako problem zdrowotny i społeczny”.

Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny i psychologii z uczestnikami Konferencji będzie zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Wykładowcy przybliżą temat wczesnej diagnostyki zaburzeń otępiennych, dającej szanse na skuteczne leczenie. Poruszane będą tematy dotyczące codziennego życia opiekunów osób z otępieniem oraz ich trudnych wyborów.

Omawiany problem ma niezwykle ważny wymiar społeczny i ekonomiczny, ponieważ dotyka nie tylko osoby chore, ale także ich bliskich, w tym dorosłe dzieci, które niejednokrotnie muszą rezygnować z aktywności zawodowej i ról społecznych. Dlatego też kompleksowe wsparcie w obliczu rozpoznania zaburzeń otępiennych powinno być zapewnione całym rodzinom.

Zaproszenie do udziału w Konferencji i wygłoszenie wykładów przyjęli:

  • dr hab. n. med Robert Pudlo – Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Psychiatrii,
  • dr n. med. Jarosław Derejczyk – Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Geriatrii, psycholog Izabela Jaworska.

Przed wykładami dla uczestników Konferencji zaplanowana jest projekcja filmu pt.: „Otępienie" wyprodukowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach wdrażania Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013 – 2020.

Załączniki
Program konferencji [PDF 384,0B]