Żorski ZAZ laureatem krajowego konkursu
Rozstrzygnięto krajowy etap Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości” – edycja 2015
W Ministerstwie Gospodarki odbyło się posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej oceniającej wnioski Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości” w 2015 roku na poziomie krajowym.
Zgodnie z oceną Komisji do etapu europejskiego nominowane zostały dwa projekty. Jeden z nich to projekt podmiotu z województwa śląskiego:
„Zakład Aktywności Zawodowej w Żorach” - projekt zgłoszony przez Zakład Aktywności Zawodowej Gminy Miejskiej w Żorach – kategoria „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”.
Do etapu europejskiego nominowany został także projekt „Najlepszy w zawodzie” – „Aktywny staż i pracę masz”, projekt zgłoszony przez Zespół Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim – kategoria „Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze”.
Ponadto Komisja przyznała 3 wyróżnienia:
- „Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Energetyczny”, projekt zgłoszony przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. w Kielcach – kategoria „Wspieranie rozwoju zielonych rynków i poprawy efektywności gospodarowania zasobami”,
- „Przedsiębiorczy Przedszkolak”, projekt zgłoszony przez Gminę Wrocław – kategoria „Promowanie ducha przedsiębiorczości”
- „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego”, projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego w Płocku – kategoria „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”.
Laureaci i wyróżnieni w krajowym etapie Konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe statuetki Ministra Gospodarki.
„Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości” to konkurs, który wskazuje i wyróżnia najlepszych promotorów przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w Europie, przedstawia najlepsze przykłady zasad i praktyk w tej dziedzinie, zwiększa świadomość społeczną na temat jej roli oraz zachęca i inspiruje potencjalnych przedsiębiorców.
Konkurs adresowany był do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, organizacji biznesowych, instytucji realizujących programy edukacyjne, jak również do jednostek samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach:
- Promowanie ducha przedsiębiorczości.
- Inwestowanie w umiejętności.
- Rozwój środowiska.
- Wspieranie umiędzynarodawiania działalności biznesowej.
- Wspieranie rozwoju zielonych rynków i poprawy efektywności gospodarowania zasobami.
- Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne.