Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Zdjęcie Zdjęcie
Tegoroczna impreza dla ok. 2000 osób odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ,,Olza”

Przejażdżki motocyklami typu Chopper, przejażdżka limuzyną, pokaz iluzjonisty (gwiazda TVN Pan Ząbek), zjeżdżalnie dmuchane, zabawy z fotobudką oraz z aparatem polaroid, wybór imienia dla piknikowej maskotki, poczęstunek, orzeźwiająca i smaczna lemoniada to tylko niektóre z licznych atrakcji Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, które czekają na uczestników w dniu 14 czerwca 2018 r.

Będzie to największe wydarzenie promujące spotkanie, integrację i zabawę z udziałem osób niepełnosprawnych. Piknik ma służyć zwiększeniu świadomości i korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych. W pikniku weźmie udział ok. 2000 osób.

Impreza odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ,,Olza”, usytuowanego w Powiecie Wodzisławskim, będzie ono miejscem niezapomnianych wrażeń, ekscytujących chwil, fantastycznie spędzonego wspólnie czasu pośród zieleni, wody, z piękną piaszczystą plażą i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników kolejnej już 8 edycji Pikniku.

Tegoroczny Piknik to przede wszystkim przegląd twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych (występy teatralne, muzyczne, wokalno-recytatorskie). Dla uczestników przewidziano sporo atrakcji: zabawy taneczne prowadzone przez DJ-ów i wiele sportowych konkurencji.

Imprezę poprowadzi uznany konferansjer w środowisku osób niepełnosprawnych, aktor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Organizatorem 8 edycji Pikniku jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Towarzystwo Charytatywne „Rodzina”. Impreza zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu Województwa Śląskiego.

Załączniki
Plakat [PDF 12,6MB]