Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca
W barwnym tanecznym pochodzie udział wzięli zarówno mieszkańcy regionu, jak i zawodowi tancerze. Za organizację wydarzenia odpowiadał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Najważniejszym momentem obchodów był wspólnie odtańczony Polonez, w którym uczestniczyli m.in. seniorzy, młodzi ludzie oraz osoby z niepełnosprawnościami. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele władz, w tym członkini Zarządu Województwa Śląskiego Joanna Bojczuk, samorządowcy z Katowic oraz Przewodniczący Sejmiku Osób z Niepełnosprawnościami - Pan Tomasz Jakubiec. Do tańca mógł dołączyć każdy, nie zabrakło jednak również profesjonalistów, wśród których byli artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz chorzowskiego Teatru Rozrywki.
– Naszym zamierzeniem było nie tylko wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca, ale także budowanie integracji międzypokoleniowej i społecznej – podkreśliła Joanna Bojczuk.