„Różni podróżni – obsługa bez barier”

 fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak
Szkolenie dla pracowników oraz organizatorów transportu zbiorowego

Szkolenie „Różni podróżni – obsługa bez barier” skierowane jest do pracowników, którzy w swojej codziennej pracy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi, czyli np. kierowców, motorniczych, sprzedawców biletów, członków drużyn konduktorskich, jak i pracowników działów zajmujących się kapitałem ludzkim, trenerów wewnętrznych oraz kadrę zarządzającą i przedstawicieli związków zawodowych przedsiębiorstw i organizatorów transportu zbiorowego.

Szkolenie dla pracowników, którzy w swojej codziennej pracy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi obejmuje 2 dni szkoleniowe, przy czym pomiędzy pierwszym a drugim dniem szkolenia jest około miesięczna przerwa. Szkolenie ma charakter praktyczny - warsztatowy, jest nastawione na wzrost wiedzy i umiejętności pracowników w zakresie udzielania pomocy i przekazywania informacji oraz komunikowania się z różnorodnymi klientami, w tym z osobami z niepełnosprawnościami.

Szkolenie dla kadry zarządzającej trwa 4 godziny zegarowe. Jego celem jest zaprezentowanie i zachęcenie do stosowania proponowanych przez PFRON standardów obsługi różnorodnych klientów, co w efekcie ma spowodować wzrost marki przedsiębiorstw transportu zbiorowego jako tych, w których kwestia dostępności usług nie jest traktowana jako dodatkowy koszt, ale jako element wpływający na ich większą konkurencyjność.

Każda grupa szkoleniowa będzie liczyła 10 uczestników. Szkolenia będą realizowane w trybie stacjonarnym i będą organizowane na terenie wszystkich województw w miastach wojewódzkich i powiatowych, w zależności od tego, skąd będą pochodzić uczestnicy. Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym do wyczerpania 4 980 dostępnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Szkolenia dla pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w partnerstwie z Urzędem Transportu Kolejowego (UTK) i Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) . Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.

Linki do stron zewnętrznych
Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na PFRON