Spełnione marzenie Bogumiłka

Zdjęcie Zdjęcie
Nowa sala gimnastyczna i trzy sale rehabilitacyjne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Brzechwy

Po trwającej 14 miesięcy budowie w Bogumiłku otwarto nowy obiekt połączony z budynkiem internatu. W skład kompleksu wchodzi sala gimnastyczna i sale rehabilitacyjne – doświadczeń świata, integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej.

Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł. Budowę wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, które w ramach „Programu rozwoju bazy sportowej na 2016 r” przekazało na ten cel 756 963 zł, Samorząd Województwa Śląskiego w ramach środków PFRON przekazał kwotę 1 089 728 zł. Wkład własny powiatu częstochowskiego wyniósł 658 596 zł.

„Ten piękny budynek wraz z jego wyposażeniem to powód ogromnej satysfakcji, zadowolenia i radości naszej całej społeczności – mówiła dyrektor Ośrodka w Bogumiłku Lena Nieśpielak. – To dowód na to, że marzenia się spełniają. A marzeniem naszej społeczności jest i było stworzenie optymalnych warunków i takiego miejsca, gdzie każde dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz z niepełnosprawnością sprzężoną swobodnie mogłoby rozwijać się poprzez edukację, opiekę i wychowanie, ruch, uprawianie elementów wybranych dyscyplin sportowych, pełnej i wielostronnej rehabilitacji i uczestnictwo w zdrowej wzajemnej rywalizacji. Od dziś zacznie się lepsza przyszłość dla uczniów naszych szkół, dla wyjątkowych uczniów, którzy będą mogli ćwiczyć i rozwijać się w wymarzonych warunkach na miarę XXI wieku.”

W otwarciu nowego obiektu wzięli udział m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, wychowankowie i pracownicy Ośrodka, rodzice podopiecznych, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz wykonawcy inwestycji.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne podopiecznych Ośrodka oraz Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej. Osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do powstania nowej sali gimnastycznej i sal rehabilitacyjnych wręczono dyplomy „Przyjaciel Ośrodka”. Otrzymali je m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej , Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Barbara Daniel.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie