Gotowi? Start!

graf. freepik.com graf. freepik.com
Przed nami Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych

Już po raz 8 Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych”. Współorganizatorem tegorocznej edycji zawodów jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne.

Zawody odbędą się 27 września br. w Zawierciu w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II (przy ul. Blanowskiej 40) oraz na sąsiadującym z nim boisku ,,Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 6.

Celem Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych jest zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania w zespołach, popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, promowanie konstruktywnych postaw oraz zdrowego stylu życia.

Udział w zawodach zadeklarowało około 600 osób niepełnosprawnych z ponad 30 placówek: Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Domów Pomocy Społecznej i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa śląskiego wraz z opiekunami.

Zawodnicy rywalizować będą w wielu konkurencjach indywidualnych i grupowych, wśród których znajdą się konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, wyścigi na wózkach, bocce, tenis stołowy, turniej szachowy. Po raz pierwszy w edycji zawodów, tegoroczny mini-turniej piłki nożnej zostanie rozegrany na boisku ,,Orlik”.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają prowiant, ciepły posiłek, dyplomy, medale oraz puchary dla zwycięskich drużyn. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla zawodników i publiczności. Impreza jest finansowana ze środków pochodzących z budżetu Województwa Śląskiego.

Załączniki
Plakat imprezy [PDF 1,7MB]