Święta coraz bliżej

Zdjęcie
Przedświąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych

Już po raz kolejny Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego organizuje przedświąteczny kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych.

Kiermasz z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się 12 grudnia br. w godz. 10.00-14.00 w westybulu Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Autorami własnoręcznie wykonanych prac są osoby z niepełnosprawnością, m.in. pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół specjalnych, mieszkańcy domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, członkowie stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych oraz pacjenci szpitali, dla których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Śląskiego.

Wśród prac znajdą się okolicznościowe kartki świąteczne, świece ozdobne, własnoręczne wykonane witraże, choinki w różnych technikach, zaprezentowane będą także produkty regionalne, jak i wiele innych interesujących wyrobów rękodzieła.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach zadania ,,Wojewódzki program na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu na lata 2011-2016”.

Załączniki
Plakat [1,4MB]