Sportowa pasja bez ograniczeń

Zdjęcie Zdjęcie

32 zespoły i prawie 800 uczestników. To bilans odbywających się dzisiaj w Siemianowicach Śląskich zawodów sportowo-rekreacyjnych osób niepełnosprawnych

Tegoroczna edycja zawodów już po raz drugi odbywała się w Kompleksie Sportowym MICHAŁ w Siemianowicach Śląskich. Blisko 800 uczestników sportowej rywalizacji reprezentowało ośrodki działające na rzecz osób z niepełnosprawnością z terenu województwa śląskiego, m.in. zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje i stowarzyszenia.

W programie zawodów znalazły się dyscypliny sportowe, gry i zabawy z elementami rywalizacji, zebrane w blokach tematycznych: pływackim, konkurencji rozgrywanych w hali, gier i zabaw oraz turniej piłki nożnej. Wśród konkurencji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i frekwencją, znalazły się m.in. grzybobranie, wyciskanie ciężarka, wyścig na wózkach, piłka nożna, turniej w kręgle (xBox), pływanie z deską czy sztafeta kombinowana w wodzie. Nie zabrakło również imprez towarzyszących.

Organizatorzy zadbali też o sferę rekreacji: zajęcia z muzykoterapii czy warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem zawodów jest propagowanie wśród osób niepełnosprawnych aktywności sportowej jako jednej z form rehabilitacji, ale też integracja całego środowiska.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca” z Siemianowic Śląskich.


Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. UM Siemanowice Śląskie fot. BP Witold Trólka