Udekoruj święta sercem

Przedświąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych w Gmachu Sejmu Śląskiego przyciągnął setki osób

Wzięli w nim udział podopieczni reprezentujący blisko 40 placówek z województwa śląskiego: warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, domy pomocy społecznej oraz stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Coroczny kiermasz to okazja do zaprezentowania przygotowanych przez osoby niepełnosprawne artystycznych wyrobów o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich znalazły się m.in. okolicznościowe kartki świąteczne, świece ozdobne, własnoręcznie wykonane witraże. Do ich stworzenia wykorzystano przeważnie naturalne produkty (żywe i suszone kwiaty, liście, zboża, ozdobne trawy, jodła, mech). Poza tym używa się styropianu, suchej gąbki, muliny, drewna, papieru, bombek oraz wstążek.

„Zajęcia z arteterapii wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny osób niepełnosprawnych, rozwijają ich talenty plastyczne oraz sprawność manualną. Nietuzinkowe pomysły i talenty artystyczne osób z niepełnosprawnością sprawią, że każdy z odwiedzających znajduje coś interesującego dla siebie” – zapewniają organizatorzy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na slaskie.pl