Świątecznie, kolorowo, pięknie i charytatywnie

Kiermasz rękodzieła osób niepełnosprawnych

„Mamy okazję zobaczyć, co osoby niepełnosprawne robią na co dzień, jak tworzą, co tu dużo mówić, prawdziwą sztukę. Do tego trzeba naprawdę szczególnych umiejętności i talentu, by stworzyć takie dzieła. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej ludzi przychodzi, by nabywać te produkty i jednocześnie spojrzeć na osoby niepełnosprawne z innej perspektywy” – powiedział Jan Zieliński, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Udział w kiermaszu zadeklarowały 53 podmioty z terenu województwa śląskiego. Swoje prace zaprezentowali pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańcy domów pomocy społecznej i członkowie stowarzyszeń, fundacji oraz środowiskowych domów samopomocy. Artystycznie uzdolnieni, pełni niezwykłych pomysłów twórcy przedstawili różnorodne kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki, serwety, świece ozdobne, witraże, ceramikę ozdobną i użytkową, metaloplastykę, wyroby z wikliny, wyroby z drewna, dziewiarstwo i tkactwo, obrazy wykonane w różnych technikach, wyroby cukiernicze i wiele innych wyrobów rękodzieła.

Chętni mogli dokonać zakupów, wspomagając tym samym prowadzoną w podmiotach rehabilitację społeczną. Niezwykle ważnym celem organizatorów kiermaszu jest również pogłębienie integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Linki do stron zewnętrznych
Więcej na slaskie.pl